Bizi arayın! Whatsapp'tan Bilgi Alın

MARMARA 'YI SARAN DENİZ SALYASI (MÜSİLAJ) HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi 'nde son zamanlarda ortaya çıkan deniz salyası olarak bilinen müsilaja karşı 'acil eylem planı' hazırladıklarını söyledi. Ayrıca Marmara da meydana gelen müsilajla ilgili çalışmaları Marmara da bulunan bütün belediyeler ile ortak çalışma yapacaklarını belirtti.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, İSKİ ve İlgili Belediyeler son zamanlarda Marmara’da yaşanan Deniz Salyası (Müsilaj) sebebiyle alınan karar gereği;  firmaların  özellikle arıtma tesisinin olup olmadığını, düzenli çalışıp çalışmadığını, atıksu ve arıtmanın analizlerinin yapılıp yapılmadığını, arıtma kaynaklı çıkan atıkların ilgili yetkili kuruluşlara verilip verilmediğini kontrol ederek, denetlemelerini arttırmıştır.  Bu gibi durumlarda ve denetimlerde  sıkıntı ve sorun yaşamamak adına firmanızın çevre ilgili konularda, iski, belediye kaynaklı durumlarda arıtma, arıtma tesisi, atıksu konularında  danışmanlık hizmeti vermektedir.

Firmamız Çevre Danışmanlık, Atıksu, atıksu arıtımı; arıtma tesisi, arıtma tesisinin arıtılması, düzenli çalışması, kontrolü, atıksu ve arıtma tesislerinin analizi; çıkan atık, boya ve çamur gibi  tehlikeli ve tehlikesiz atıkların ilgili ve yetkili kuruluşlara verilmesi  gibi işlemlerde danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

 

ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Kaynak Bilgi: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/11/20191128-1.htm

 

ATIK YAĞLARIN (MOTOR YAĞLARI)  DAİR YÖNETMELİK

Kaynak Bilgi: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/12/20191221-1.htm